Team |
Opponent |
From |
To |
Location |
Peewee C2 Cooper
|
St Louis Gateway Classic Playoff
|
12:00 AM |
11:55 PM |
St. Louis
|
Squirt C1-1 Larkin
|
OPPONENT
|
12:00 AM |
11:55 PM |
St. Louis
|
6U-Linder
|
Springfield IL Tournament
|
12:00 AM |
11:55 PM |
Springfield
|
Bantam A3-1 Davie
|
TBD
|
12:00 AM |
1:00 AM |
Oxford
|
Bantam B1-2 Hurlbert
|
Affton - Hellwig
|
6:00 AM |
7:00 AM |
Iceland Sports Complex
|
Squirt Rec C1-3 Diefenbach
|
Junior Bucs
|
7:00 AM |
8:00 AM |
Lake Delton Ice Arena
|
Peewee C1-1 Cafazza
|
TBD
|
7:00 AM |
12:00 AM |
St. Louis
|
6U-Merkel
|
None
|
7:00 AM |
8:00 PM |
Nelson Center Ice Rink
|
Bantam B2 Saab
|
Arlington Ice Bandits
|
7:00 AM |
8:00 AM |
NYTEX Sports Centre
|
Squirt A1 Carapella
|
Sting- STL President’s Cup
|
7:00 AM |
8:00 AM |
Maryville University Hockey Center (MUHC)
|
Private
|
UHT
|
7:15 AM |
8:15 AM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
8U White-3 Repking
|
Peoria 2
|
8:00 AM |
9:00 AM |
Springfield
|
8U White-1 Korobey
|
Springfield Tournament
|
8:00 AM |
8:30 AM |
Springfield
|
Peewee B3 Danner
|
St. Louis Arch Showdown - Meramec Sharks (Lavigne C1) - Grey division
|
8:10 AM |
9:10 AM |
All American Sports Mall
|
8U White-2 Heller
|
Twin Bridges
|
8:15 AM |
9:15 AM |
Wilson Park Ice Rink
|
8U White-5 Devine
|
Twin Bridges
|
8:15 AM |
9:15 AM |
Wilson Park
|
Peewee A1
|
JR Mavericks
|
8:20 AM |
9:20 AM |
Maryville
|
8U Blue-7 Odonnell
|
vs. Decatur
|
8:30 AM |
9:00 AM |
Nelson Center Ice Rink
|
Peewee A2-2 Winkler
|
Stars
|
8:30 AM |
9:30 AM |
Carmel Ice Skadium
|
Private
|
UHT
|
8:30 AM |
9:30 AM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
Squirt B2-2 Townsend
|
Kirkwood Stars - Bommarito
|
9:00 AM |
10:00 AM |
Wentzville Ice Arena
|
8U White-6 Luetkemeyer
|
Vs. Kirkwood White 1/Kirkwood White 2
|
9:20 AM |
10:20 AM |
Pacific Ice Rink
|
Bantam B1-1 Haddock
|
TBA
|
10:00 AM |
11:00 AM |
Goggin Ice Center
|
8U White-3 Repking
|
TBD - Semifinals
|
10:15 AM |
11:15 AM |
Springfield
|
Peewee A3 Dietz
|
Kirkwood Star (Crnko)
|
10:15 AM |
11:15 AM |
Wentzville Ice Arena
|
Peewee B1-1 Potocki
|
STL Rockets - Munie (A3)
|
10:30 AM |
11:30 AM |
Ice Zone
|
8U Blue-4 Hedgpeth
|
KW Blue 7
|
10:30 AM |
11:00 AM |
Kirkwood Ice Rink
|
8U Blue-4 Hedgpeth
|
Affton Blue Prewitt/Webb
|
11:00 AM |
11:30 AM |
Kirkwood Ice Rink
|
Private
|
UHT
|
11:00 AM |
12:00 PM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
Bantam A1 Hansen
|
Anaheim Jr Ducks
|
11:15 AM |
12:15 PM |
NHL Rink
|
Bantam A3-1 Davie
|
Team Ohio Elites
|
11:15 AM |
12:15 PM |
Goggin Ice Center
|
Peewee B2 Hopfer
|
STP Emmenegger
|
11:30 AM |
12:30 PM |
Wentzville Ice Arena
|
Peewee B1-2 Emmenegger
|
Presidents cup
|
11:30 AM |
12:30 PM |
Wentzville Ice Arena
|
8U Blue-6 Clinch
|
Kirkwood President's Day Tournament - Kirkwood Blue 1
|
11:45 AM |
12:15 PM |
Kirkwood Ice Rink
|
Bantam A3-3 Zucol
|
Naperville Sabres
|
11:45 AM |
12:45 PM |
Ice Zone
|
Private
|
UHT
|
12:15 PM |
1:15 PM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
8U Blue-6 Clinch
|
Kirkwood President's Day Tournament - Kirkwood Blue 2
|
12:15 PM |
12:45 PM |
Kirkwood Ice Rink
|
Bantam A3-2 Schoenholz
|
St. Louis Rockets
|
12:45 PM |
1:45 PM |
Wentzville Ice Arena
|
8U Blue-1 Miller
|
STP - Peiber
|
1:00 PM |
2:00 PM |
Reedsburg Ice Arena
|
8U Blue-2 Pieber
|
Dairyland Classic Tournament
|
1:00 PM |
2:00 PM |
Reedsburg Ice Arena
|
Bantam B2 Saab
|
Frisco Ice Bears
|
1:30 PM |
2:30 PM |
NYTEX Sports Centre
|
Squirt A1 Carapella
|
Fort Wayne (IN) Force-STL President’s Cup
|
1:40 PM |
2:40 PM |
Maryville University Hockey Center (MUHC)
|
Bantam A2-1 Gross
|
Waunakee Wildcats
|
2:15 PM |
3:15 PM |
Rosemont
|
Bantam B1-2 Hurlbert
|
Knoxville JR Ice Bears - Carroll
|
3:00 PM |
4:00 PM |
Iceland Sports Complex
|
Peewee B3 Danner
|
St. Louis Arch Showdown - Consolation Game
|
3:20 PM |
4:20 PM |
Fenton Forum Ice Arena
|
Squirt B2-2 Townsend
|
Semi Final/Consolation
|
3:30 PM |
6:30 PM |
TBD
|
6U-Ketsenburg, 6U-Kuntemeier, 6U-Rose
|
Rockets
|
3:30 PM |
4:30 PM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
6U-Fischer, 6U-Girard
|
Lady Cyclones
|
4:00 PM |
5:00 PM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
Squirt C1-1 Larkin
|
None
|
4:35 PM |
5:35 PM |
Fenton Forum Ice Arena
|
Peewee A2-2 Winkler
|
Cyclones
|
4:45 PM |
5:45 PM |
Arctic Zone Iceplex
|
Peewee A2-1 Angelo
|
Columbus Capitals
|
5:35 PM |
6:35 PM |
Iceland Sports Complex - Public Skate Hours
|
Squirt Rec C1-4 Fetter
|
Southern Illinois Ice Hawks
|
5:45 PM |
6:45 PM |
Fenton Forum Ice Arena
|
Squirt A2 Laurinaitis
|
Peoria Youth Hockey
|
5:45 PM |
6:45 PM |
Affton Ice Rink
|
Peewee B1-2 Emmenegger
|
Presidents cup
|
6:00 PM |
7:00 PM |
Wentzville Ice Arena
|
Squirt Rec C1-3 Diefenbach
|
Winter club
|
6:15 PM |
7:15 PM |
Sauk Prairie Ice Arena
|
Peewee B2 Hopfer
|
Meramec Sharks
|
6:25 PM |
7:25 PM |
Ice Zone
|
Peewee A1
|
Kirkwood A1-2
|
6:40 PM |
7:40 PM |
Maryville
|
Bantam A3-3 Zucol
|
Consolation or Final
|
7:00 PM |
8:00 PM |
Wentzville Ice Arena
|
Bantam A3-2 Schoenholz
|
Consolation
|
7:00 PM |
8:00 PM |
Wentzville Ice Arena
|
Peewee A3 Dietz
|
Revolution
|
7:15 PM |
8:15 PM |
Wentzville Ice Arena
|
Bantam A2-2 Thornhill
|
STL MYHockey Tournament vs Flyers (NE)
|
8:20 PM |
9:20 PM |
Maryville-HK
|
Bantam A3-2 Schoenholz
|
Final
|
8:30 PM |
9:30 PM |
Wentzville Ice Arena
|
Bantam A3-1 Davie
|
Meramec Sharks
|
8:55 PM |
9:55 PM |
Goggin Ice Center
|
Teams |
From |
To |
Location |
Squirt B1 Sommerich
|
7:30 AM |
8:30 AM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
Peewee C1-2 Cody
|
8:45 AM |
9:45 AM |
RecPlex RP North Ice Rink
|
Squirt B2-1 Baeten
|
8:45 AM |
9:45 AM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
Squirt A3 McFarland
|
10:00 AM |
11:00 AM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
2007 Sting
|
11:15 AM |
12:45 PM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
8U Red-2 Mulvenna, 8U Red-3 Mininni
|
1:00 PM |
2:00 PM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
2008 Sting
|
1:30 PM |
3:45 PM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
8U Red-1 Cacioppo, 8U Blue-1 Miller
|
2:15 PM |
3:15 PM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
8U Blue-3 Ballard, 8U Blue-4 Hedgpeth
|
4:45 PM |
5:45 PM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
Squirt C1-2 Hill
|
5:15 PM |
6:15 PM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
2011 Sting
|
6:00 PM |
7:00 PM |
RecPlex RP North Ice Rink
|
8U Blue-5 Boschert, 8U Blue-8 Brimberry
|
6:00 PM |
7:00 PM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|
Squirt Rec C3 Mallett
|
6:30 PM |
7:30 PM |
RecPlex RPS Ice Rink A
|
8U White-2 Heller, 8U White-4 Bextermueller
|
7:15 PM |
8:15 PM |
RecPlex RPS Ice Rink B
|