Blues Special Hockey Game March 9, 2024 - 12:00pm to 2:15pm St. Peters RecPlex South Rink A
TBD
Playoffs
Bantam A3-2 Zucol
St. Louis
TBD
Peewee A3-2 Donaldson
BNC Playoffs
TBD
Squirt B3-3 Brimberry
TBD - Blue Note Cup Playo
TBD
8:00am
Bantam A3-3 Cafazza
BNC Playoffs
St. Louis
8:00am
TBL Winter Classic
8UMi White-9 Ladd
East Alton Ice Arena
8:00am
STP Ladd
8UMa White-1 Donaldson
East Alton Ice Arena
8:30am
TBL - Diveley
8UMa White-1 Donaldson
East Alton Ice Arena
8:30am
Peewee B2-2 Hubert
Meramec 12U - B2
Brentwood
9:00am
TBL - Steinmeyer
8UMa Red-2 McGowen
East Alton Ice Arena
9:30am
Bantam A3-1 Mininni
Meramec 14U - A3 #1 Fiese
RecPlex South A
9:45am
Semi
8UMa Red-2 McGowen
East Alton Ice Arena
9:45am
Squirt C2 Knox
So. Illinois 10U - C2
Webster Groves
10:15am
Finals
8UMa Red-2 McGowen
East Alton Ice Arena
10:15am
TBL winter Classic
8UMi White-9 Ladd
East Alton Ice Arena
10:15am
Kirkwood 14U - B1
Bantam B1-2 Schuster
FSI Shark Tank
10:30am
Squirt B1-2 Bradley
BNC Semi-Finals (If we wi
All American Sports Mall
10:45am
8UMi Blue-7 Waltz
TBL WC Semi final and fin
Granite City Ice Rink
11:00am
BNC
Blue Note Cup
Wentzville Grey Ice Rink
11:30am
Playoffs
8UMa White-1 Donaldson
East Alton Ice Arena
11:30am
St. Peters 14U - B2 #2 Pl
Bantam B2-1 Telander
Queeny
11:30am
Bantam B2-2 Plaster
St. Peters 14U - B2 #1 Te
Queeny
12:00pm
Meramec 12U - A2
Peewee A2-1 Michael
FSI Shark Tank
1:30pm
Peewee A2-2 Carapella
Decatur 12U - A2
FSI Shark Tank
2:10pm
Kirkwood 14U - A1
Bantam A1-1 Land
MUHC Shanahan Rink
2:15pm
Peewee B3 Aubuchon
Lady Falcons 12U - B3
RP Lumber
2:20pm
Squirt A1 Cacioppo
Kirkwood 10U - A1
Affton
2:50pm
Squirt A2-1 Heller
Rockets A2
Centene Community Ice Center
2:50pm
Squirt A2-1 Heller
Rockets 10U - A2
Centene CIC 2 NHL Rink
4:10pm
TBD BNC Semi Final
Peewee B2-2 Hubert
Webster Ice Arena
4:20pm
Scrimmage
8UMa Blue-1 Merkel
Wentzville Ice Arena
5:30pm
Bantam A2-1 Winkler
winner 1-1, Seed #1
Maryville University Hockey Center (MUHC)
5:30pm
St. Peters 14U - A2 #2 Ho
Bantam A2-1 Winkler
MUHC Shanahan Rink
5:30pm
Bantam A2-2 Hopfer
St. Peters 14U - A2 #1 Wi
MUHC Shanahan Rink
7:15pm
TBD - Semi Final Game
Bantam B2-1 Telander
Kirkwood Ice Rink
Friday - 5:45pm
8UMa White-4 Pfaender
Chesterfield-Sciarratta
Maryville University Hockey Center (MUHC)
Friday - 6:15pm
KW 7
8UMa White-2 Linder
Maryville University Hockey Center (MUHC)
Friday - 6:15pm
8UMa White-4 Pfaender
Rockets
Maryville University Hockey Center (MUHC)
Friday - 7:00pm
Rockets
8UMa White-2 Linder
Maryville University Hockey Center (MUHC)
Saturday - TBD
BNC Championships
Peewee B2-2 Hubert
Centene Community Ice Center
Saturday - TBD
8UMi Blue-6 Bozoian
Blue Note Cup
Centene Community Ice Center
Saturday - TBD
8UMi Blue-8 Kern
TBD
Centene Community Ice Center
Saturday - TBD
BNC Championships
Peewee A3-2 Donaldson
Saturday - TBD
Squirt B3-3 Brimberry
TBD - Blue Note Cup Champ
Centene Community Ice Center
Saturday - 7:45am
8UMi Blue10 Getz
TBD
Centene Community Ice Center
Saturday - 8:00am
Bantam A3-3 Cafazza
BNC Championship Games
Centene Community Ice Center
Saturday - 8:30am
BNC Festival vs Kirkwood
8UMa White-1 Donaldson
Centene Community Ice Center
Saturday - 8:30am
8UMi White-9 Ladd
Blue Note Cup Kirkwood/Me
Centene Community Ice Center USA Rink
Saturday - 8:30am
3 Other Teams
8UMi White-8 Kuntemeier
Centene Community Ice Center
Saturday - 9:30am
6U-Haake
Chesterfield #2 (Schenk)
Maryville University Hockey Center (MUHC)
Saturday - 9:30am
Chesterfield 1A
6U-Girard
Maryville University Hockey Center (MUHC)

About Us

The St. Peters Hockey club is based out of St. Louis, Missouri. Our home rinks are the St. Peters RecPlex and the Lindenwood University Arena in Wentzville.

FOLLOW St. Peters Hockey

Confirm Delete
Click the delete icon again to confirm. Click escape to cancel.