Team Feed
Mike Hurlbert
4 years agoBantam 8/27 Groups (@ Rec Plex South, Rink A)
Group #1 - 6:00 PM
40
41
212
215
217
218
223
224
227
229
231
235
236
238
242
243
248
249
251
252
255
256
257
258
259
262
265
266
270
272
274
275
276
279
283
Group #2 - 7:30 PM
42
43
211
213
214
216
219
220
221
222
225
226
228
230
232
233
234
237
239
240
241
244
245
246
247
250
253
254
260
261
263
264
267
268
269
271
273
277
278
280
281
282
Mike Hurlbert
4 years agoBantam 8/25 Groups (@ Rec Plex South, Rink A)
Group #1 - 12:30 PM
40
41
212
215
217
218
223
224
227
229
231
235
236
237
238
241
242
243
248
249
251
252
253
255
256
257
258
259
262
265
266
269
270
272
274
275
276
279
282
283
Group #2 - 2:00 PM
42
43
211
213
214
216
219
220
221
222
225
226
228
230
232
233
234
239
240
244
245
246
247
250
254
260
261
263
264
267
268
271
273
277
278
280
281
Mike Hurlbert
4 years agoBantam 8/24 Groups (@ Wentzville Ice Arena)
*IMPORTANT Saturday evals are at Wentzville Ice Arena (formerly Lindenwood Ice)
Group #1 - 9:00 AM
40
41
212
213
215
216
217
218
223
224
227
228
229
231
235
236
237
238
241
242
243
248
249
251
252
253
255
256
258
259
262
265
266
269
270
271
272
273
274
275
276
279
282
Group #2 - 10:35 AM
42
43
211
214
219
220
221
222
225
226
230
232
233
234
239
240
244
245
246
247
250
254
257
260
261
263
264
267
268
277
278
280
281
283
Staff
Mike Hurlbert
Team Manager
Mike Hurlbert
4 years agoSt. Peters Spirit Bantam Teams for 2019-2020
We want to thank all of the players for their efforts and parents for their time and patience through the evaluation process. The kids all looked great and made for some hard decisions for the evaluators.
Team pages will be set up soon. Practices will begin the week after Labor Day and initial schedules will be posted on your team page.
The teams are listed below.
BANTAM AA - Coach Doug Kraft
Aspley, Connor
Baumer, Brayden
Cohen, Jacob
Duepner, Aidan
Hotfelder, Evan
Keachie, Jack
Land, Lonnie
Martin, Matthew
Royer, Braeden
Schrage, Austin
Simon, Dylan
Steinman, TJ
Trendley, Seeger
Unnerstall, Chase
Walker, Landon
BANTAM A1 - Coach Nick Post
Anderson, Erik
Brown, Matt
Girard, Luc
Huelsing, Samuel
Kaatman, Austin
Kemp, James
Lee, Aiden
Liebhart, John
Lueddecke, Jared
Martin, Reed
Miller, Riley
Moran, Nicholas
Post, Hayden
salas, BRYCE
Zwilling, Logan
BANTAM A2 - Coach Bill Lindhorst
Adkerson, Alexander
Bengtson, Alexander
Clark, Kylan
Gilbert, Brandon
Haas, Jacob
Klein, Fisher
Laslie, Nicholas
Lindhorst, Mitchell
Miller, Landon
Shreve, Peyton
Sirimaturos, Will
Vaughn, Jonah
White, Connor
Whitelaw, Jack
Wolf, Elijah
BANTAM B1 - Coach Cris Shannon
Adekunle, Alexander
Bishop, Grant
Hinds, Alex
Kopp, Jesse
Kuhn, Carson
Maire, Owen
Olson, Asher
Pfeifer, Jonathon
Potocki, Ryan
Radford, Trevor
Robson, John
Rushing, Steven
Shannon, Kylie
Shuls, Tryston
Vogel, Beck
Whittaker, Shane
BANTAM B2 - Coach Mike Baeten
Ballard, James
Butler, Brennen
Everding, Ryan
Hochman, Gavin
Hodge, Lance
Howarth, Keaton
Loveless, Maxwell
McClellan, Daniel
Militello, Jackson
Musil, Ryan
Shields, Austin
Sutton, Jack
Vaughan, Nick
Weber, Braden
If you have any questions I can be reached via email at bantam.spirithockey@gmail.com. Looking forward to a fun season!
Mike Hurlbert
Bantam Coordinator